Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko

Legendia - Lech Coaster

  Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko to park rozrywki  na Śląsku.  Od blisko 60 lat zapewnia doskonałą zabawę gościom w każdym wieku. Na 26 ha, w pięknym otoczeniu zieleni i w sąsiedztwie klimatycznego jeziora, Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko to śląski park rozrywki.  Od blisko 60 lat zapewnia doskonałą zabawę gościom w każdym wieku. Na 26 ha, w pięknym otoczeniu zieleni i w sąsiedztwie klimatycznego jeziora, zlokalizowanych jest ponad 40 atrakcji, w tym dziecięcych, familijnych oraz ekstremalnych. Na gości czekają te zarówno dobrze znane i lubiane, jak np. diabelski młyn (Legendia Flower), duże samoloty (Dream Flight Airlines) czy filiżanki (Tea Cups), jak również nowości, m.in. Diamond River – ześlizg do wody z wysokości 8 i 12 m, czy zapierający dech w piersiach Lech Coaster – nagrodzony tytułem Best Coaster 2017 w prestiżowym, branżowym konkursie na najlepszy europejski rollercoaster 2017 roku.
  Hitem sezonu 2018 był Bazyliszek – jedyna taka w Polsce rodzinna atrakcja typu Interactive Dark Ride oraz jedna z najnowocześniejszych na świecie. Bazyliszek nie ma limitu wieku i wzrostu, dlatego pozwala na fantastyczną zabawę gościom w każdym wieku. Przekraczając próg Legendii przenosicie się do magicznego świata zabawy, w którym motywem przewodnim są legendy, baśnie i opowiadania. Odkryjecie tu legendę o Skarbniku – śląskim, dobrym duchu kopalni, Lechu – legendarnym twórcy państwa polskiego, kwiecie paproci, strasznym Bazyliszku i wiele innych historii, wyrażonych m.in. w tematyzacjach, dzięki czemu zostaną w pamięci na dłużej, zapewnią moc wrażeń i dużo radości.
 
  Legendia posiada w swojej ofercie cykl Legendia at Night. Nocną zabawę na karuzelach i kolejkach górskich, która trwa będzie od 20:00 do północy. Podczas Legendii et night  można obejrzeć m.in. multimedialny spektakl na wodzie pt. „Legenda o magicznej perle”. Pierwsi widzowie mieli okazję zobaczyć go 1 czerwca podczas pokazu premierowego.

  Spektakl „Legenda o magicznej perle” to wyjątkowe i nie spotykane dotąd w Polsce show, które skutecznie uzupełnia ofertę nocnej zabawy w naszym parku. To propozycja dedykowana każdej grupie wiekowej, która zapewni wyjątkowe wrażenia z pobytu w Legendii również tym osobom, które niekoniecznie chcą korzystać z urządzeń. Odbywa się na scenie, która specjalnie w tym celu powstała na znajdującym się w parku jeziorze. 25 minutowe przedstawienie to imponujące połączenie muzyki Macieja Dobrowolskiego, gry świateł, fontann, mappingu 3D oraz tańca i gry aktorskiej. – Historia, którą opowiadamy w show wprowadza również nowych bohaterów Legendii. To magiczna opowieść, która zabierze w świat fantazji młodszych i starszych. Dziewczynkom na pewno spodoba się postać syreny, a chłopcy będą mogli utożsamiać się z dzielnym rybakiem, który chce bronić krainy jeziora przed złymi mocami. Warto jednak przekonać się o tym na własne oczy.

 

Wróć na górę!