Informacje

Ferie w bibliotece

13 – 26.01 Ferie w bibliotece - NIE NUDZI MI SIĘ!
 
  Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza wszystkie dzieci do udziału w przygotowanych na ferie licznych warsztatach, zabawach, quizach, grach i spektaklach.
  Bohaterami ferii w bibliotece będą Nudzimisie, sympatyczne stworki z książek Rafała Klimczaka. Czekają literackie zagadki, quizy i łamigłówki. Warsztaty: plastyczne, literackie, dziennikarskie, szycia z filcu i kodowania, a do tego gry planszowe i głośne czytanie ciekawych książek. Nie zabraknie też wrażeń teatralnych, bo przedstawienia w wykonaniu aktorów Teatru Miejskiego w Gliwicach, Studia Teatralnego „Krak-Art” i teatrzyk Kamishibai  dostarczą dzieciom wiele radości. Szczegóły na stronie Biblioteki www.biblioteka.gliwice.pl
  Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, czasami jednak, ze względu na ograniczoną liczbę uczestników, prosimy o odebranie zaproszenia lub zarezerwowanie miejsca.

 


Ferie 2020 w Muzeum w Gliwicach

14 – 24 stycznia 2020

Ferie w Willi Caro pod znakiem biżuterii:
„Prehistoryczni jubilerzy”, „Z czego można zrobić biżuterię?”
godz. 9.00, 10.30, 12.00

Ferie w Zamku Piastowskim pod znakiem zimowych tradycji na Śląsku:
„Niedźwiedzie przysługi. Co niedźwiedzie robią w tradycjach śląskich (i nie tylko)”
godz. 9.00, 10.30, 12.00

Ferie 2020 w Oddziale Odlewnictwa Artystycznego: Odkrywam, zdobię i dekoruję
„Romantyczna czy patriotyczna?”, „Rzecz o lwach gliwickich”
godz. 10.00, 12.00

  Koszt udziału w zajęciach wynosi złotówkę od grupy. Maksymalna liczba uczestników zajęć to 30 osób. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o uprzednią rezerwację pod numerem telefonu: 783 560 006, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00–16.00.

Ferie w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich: Bajtel klub na ferie
„Zimowa podróż z książką”
14–17 stycznia 2020, godz. od 10.30 do 12.00 – dzieci w wieku szkolnym (7–13 lat)
Obowiązują zapisy: dompamieci@muzeum.gliwice.pl lub 605 362 594.

 


 

Bezpłatne kursy językowe
i komputerowe

Bezpłatne kursy

   ”Kompleksowy program szkoleń językowych i komputerowych dla mieszkańców Subregionu Centralnego”

  Zapraszamy mieszkańców Gliwic do skorzystania z bezpłatnych kursów językowych i komputerowych. Projekt jest skierowany do osób pracujących, w wieku 18+, z wykształceniem maksymalnie średnim, mieszkających na obszarach rewitalizowanych.

  Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie ankiety na naszej stronie internetowej www.comma.edu.pl/4/strona/72-slaskie-subregion-centralny-aktualnosci

KONTAKT
Centrum Edukacyjne COMMA – Mstów, ul. Wolności 106
Tel.: 577 877 333

www.comma.edu.pl

  Zajęcia będą odbywały się w ramach projektu ,,Kompleksowy program szkoleń językowych i komputerowych dla mieszkańców Subregionu Centralnego" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Plakat - bezpłatne kursy

 

 

Wróć na górę!  ⬆