Park Ogrodzieniec

  Jeszcze parę lat do tyłu Ogrodzieniec odwiedzany był najczęściej przy okazji jakiejś dalszej podróży np. do Krakowa, Warszawy czy Wrocławia -  rzadko kiedy jednak stanowił atrakcję docelową, do której jechało się specjalnie.
Jednak przez kilka ostatnich lat trochę się tutaj zmieniło.

Zamek Ogrodzieniec

  Odkąd pod Zamkiem pojawił się kompleks Edukacyjno - Rozrywkowy Park Ogrodzieniec, miejsce to stało się dla wielu rodzin punktem docelowym - na wiele długich godzin. Wszystko za sprawą 5 atrakcji, które dodatkowo wzbogaciły turystom pobyt w tym urokliwym miejscu. Te miejsca to Park Miniatur, który przedstawia rekonstrukcje wszystkich zamków na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej w skali 1:25, Park Doświadczeń Fizycznych prezentujący ponad 45 stanowisk eksperymentalnych, z których każdy może skorzystać i dowiedzieć się wielu ciekawych informacji. Park Rozrywki dla najmłodszych członków rodziny, gdzie będą mogli skorzystać m.in. z samochodów do zderzania, Mini parku linowego, Zamków dmuchanych, zjeżdżalni oraz karuzeli. Dodatkowo każdy może zwiedzić Dom Legend i Strachów -największą tego typu inscenizacją w Polsce wzorowaną na legendach Jury Krakowsko Częstochowskiej, a na deser przejechać się na letnim Torze Saneczkowym, który dostarcza mnóstwa wrażeń i uśmiechu na twarzy.

  Jeśli dodamy do tego sąsiedztwo przepięknego Ogrodzienieckiego Zamku, którego magia zdobyła serca ludzi z całego świata - otrzymamy naprawdę ciekawe miejsce, na które warto poświęcić znacznie więcej niż tylko kilka godzin.

Ogrodzieniec to dobre miejsce na całodniową rodzinną wycieczkę.

 

Park – Ogrodzieniec
ul. Zamkowa 33
42-440 Podzamcze, Gmina Ogrodzieniec

Kasa (rezerwacje): 32/606-669-742

Więcej informacji: park-ogrodzieniec.pl