Jurapark Krasiejów

  Prawie 40 hektarów pełnych prehistorii, rodzinnej zabawy i rozrywki oraz ultranowoczesne interaktywne muzeum dziejów ludzkości czekają na odwiedzających Krasiejów na Opolszczyźnie. Działa tam największy w Europie rodzinny kompleks, łączący naukę z zabawą – Park Nauki i Rozrywki.

Jurapark

  Tworzą go dwa obiekty. Pierwszym z nich jest Park Nauki i Ewolucji Człowieka. Przekraczając jego próg dołącza się do elitarnego grona podróżników w czasie – temponautów. Cała przygoda rozpoczyna się 66 milionów lat temu, kiedy życie na Ziemi niemalże zostało zgładzone. Niemalże… bo przecież trwa nadal. PNiEC to najnowocześniejsze muzeum opowiadające dzieje ludzkości w Europie. Naszpikowane technologiami interaktywnymi, kinetycznymi opowiada niezwykłą historię nas samych – od prapoczątków po współczesność, wykraczając nieśmiało w przyszłość.
  Kompleks w Krasiejowie to także okazja do odkrywania tajemnic naszej planety przed narodzinami człowieka. Pomoże w tym JuraPark. Rozpoczyna go wizyta w jednym z najdłuższych na świecie kin 3D – Tunelu Czasu, gdzie odkryjemy narodziny Ziemi. Potem czeka nas spacer po ścieżce paleontologicznej z niemal 200 zrekonstruowanymi 1:1 przedstawicielami świata dinozaurów.
  Po drodze warto zobaczyć jeszcze Pawilon Paleontologiczny. To jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie można dzięki szklanej powierzchni przejść nad stanowiskiem archeologicznym. W sezonie letnim prowadzone są z resztą na terenie całego kompleksu prace badawcze.
  Jednak wizyta w Krasiejowie to także okazja do beztroskiej zabawy na placach zabaw, czy na terenie parku rozrywki – ze zjeżdżalniami, karuzelami, czy jednym z największych w Polsce małpich gajów.

 

Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie

46-040 Krasiejów, ul. 1 Maja 10
tel. 77/46-54-800

e-mail: rezerwacja.krasiejow@jurapark.pl

www: juraparkkrasiejow.pl

FB: facebook.com/ParkNaukiKrasiejow