Zaproszenia

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Artur-AndruS
Artur Andrus

  12.12 o godzinie 18.00 w Centrum Edukacyjno-Kongresowe Politechniki Śląskiej (ul. Stanisława Konarskiego 18b) odbędzie się gala uświetniająca Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, w trakcie której zostaną przyznane wyróżnienia dla Wolontariusza Roku oraz wystąpi Artur Andrus. Bilety można odbierać w COK Perełka (ul. Studzienna 6).

 


 

Xmas Tour Sylwii Banasik

Sylwia Banasik

  13.12  o godzinie 13.00 w Centrum Edukacyjno-Kongresowe Politechniki Śląskiej (ul. Stanisława Konarskiego 18b) odbędzie się Xmas Tour Sylwii Banasik. To okazja do spotkania z artystką obecnie związaną z Teatrem Miejskim w Łodzi i jej gośćmi, a także poczucia atmosfery nadchodzących Świąt. Artystka w towarzystwie Golden Gate String Quartet oraz pianisty Adama Pietrzaka wykona znane kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Jednak nie zabraknie utworów, które przyciągają do sal koncertowych wiernych fanów artystki i stanowią jej sceniczny wyróżnik – czyli piosenek z filmów Disneya, które tematycznie też związaną są ze świętami i zimą.

 


 

Wykład "Nasi Bracia Mniejsi"

  17.12 o godzinie 18.30 w Stacji Artystycznej Rynek (Gliwice, Rynek 4-5) Małgorzata Biegańska-Hendryk - dyplomowana behawiorystka zwierząt towarzyszących i zoodietetyk kotów zaprasza na ostatni w tym roku wykład o zwierzęcej tematyce w ramach cyklu "Nasi Bracia Mniejsi". Tym razem mowa będzie o tym jak zadbać o kota w okresie świąteczno-sylwestrowym. Podczas spotkania omawiane będą kwestie: stres okołoświąteczny i jak sobie z nim radzić, zagrożenia środowiskowe i dietetyczne, opieka dla kota na czas wyjazdu, jak przeżyć Sylwestra i nie zwariować. WSTĘP WOLNY.

 


 

Piotr Schmidt Quartet feat

Piotr Schmidt

  19.12  o godzinie 20.00 na Scenie Bajka – Kino Amok (ul. Dolnych Wałów 3) wystąpi Piotr Schmidt Quartet feat. Kęstutis Vaiginis Vintage Vinyl Tour, czyli koncert bardzo nieŚwiąteczny. Koncert promujący wydanie winylowej wersji płyty: Tribute to Tomasz Stańko" zespołu „Piotr Schmidt Quartet feat. Wojciech Niedziela”

 


 

Jarmark Bożonarodzeniowy

jarmark gliwice
fot. M. Buksa

  Do 22.12 na gliwickim Rynku gościć będzie Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym będzie można kupić prezenty, skosztować świątecznych smakołyków, 6.12 spotkać Świętego Mikołaja, przejechać się wiedeńska karuzelą, odwiedzić betlejemską stajenkę, a 7.12 o godz. 18.00 wysłuchać koncertu jazzowej  grupy Saksoholicy, która wystąpi w oknie Stacji Artystycznej Rynek.  Podczas wielkiego finału (22.12) na dzieci czekać będą Minionki i bałwanek Olaf. Dla starszych najpiękniejsze kolędy zagra Orkiestra Dęta Ostropa, a  o godzinie 18.20, za sprawą harcerzy, do Gliwic trafi Betlejemskie Światło Pokoju – płomień zapalony w Grocie Narodzenia Pańskiego. Stamtąd jest przekazywany z rąk do rąk, by w okresie przed Bożym Narodzeniem dotrzeć do najdalszych zakątków świata. Na zakończenie finału Jarmarku wystąpi gliwicka wokalistka Gabriela Blacha z zespołem.

 


 

Wróć na górę!  ⬆