Zaproszenia

Spotkanie z Marcelem Woźniakiem

Marcel Woźniak

  17.01 o godzinie 18.00 w sali wystawowej Miejskiej Biblioteki Publicznej Filii nr 1 (Gliwice, ul. Inwalidów Wojennych 3) odbędzie się spotkanie z Marcelem Woźniakiem w ramach ROKU 2020 - ROKU LEOPOLDA TYRMANDA.
  W tym roku przypada 100. rocznica urodzin i 35. rocznica śmierci wybitnego pisarza, dziennikarza i publicysty Leopolda Tyrmanda. Sejm w uznaniu zasług artysty, postanowił oddać mu hołd i ustanowił rok 2020 Rokiem Leopolda Tyrmanda.
  Z tej okazji MBP zaprasza na spotkanie z Marcelem Woźniakiem, autorem książki – „Biografia Leopolda Tyrmanda. Moja śmierć będzie taka, jak moje życie”. To niezwykła opowieść o barwnym i fascynującym życiu twórcy „Złego” i „Dziennika 1954”. Ogrom faktów, anegdot i wspomnień zilustrowanych bogatym materiałem ikonograficznym. Poszukując śladów swojego bohatera Marcel Woźniak przemierzył USA i Europę, dotarł nawet do archiwów KGB w Wilnie. Udało mu się pokazać Tyrmanda, jako piewcę Warszawy, guru jazzu i obywatela świata. Wstęp wolny!

 


 

Kabaret Ani Mru Mru

Kabaret Ani Mru Mru

  9.02 o godzinie 16.00 na scenie Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej (Gliwice, ul. Konarskiego 18B) wystąpi Kabaret Ani Mru Mru w cyrkowym programie - Cirque de Volaille. Jak zwykle zaserwują  solidną porcją prawdziwej satyry.

 


 

Kabaret Nowaki

Kabaret Nowaki

  21.02 o godzinie 20.30 na scenie Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej (Gliwice, ul. Konarskiego 18B) wystąpią:  Adrianna Borek, Kamil Piróg i Tomasz Marciniak – czyli Kabaret Nowaki. Połączenie energii i kreatywności tych trzech artystów tworzy zupełnie nowatorską jakość na polskiej scenie kabaretowej. Za granicą żartu to najnowszy ich program, w którym publiczność zostanie zabrana w daleką rozrywkową podróż. Nowaki wznoszą kabaret w zupełnie nowy, kosmiczny wręcz wymiar.

 


 

Wróć na górę!  ⬆